Nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego MOJE MIASTO BEZ ELEKTROŚMIECI, który ma za zadanie promować działania proekologiczne 🌿 wśród uczniów i społeczności lokalnej. Ale nie tylko!
Za każdy kilogram zebranych „niechcianych” sprzętów 📱 szkoła otrzyma 1 punkt Funduszu Oświatowego, punkty zaś można będzie wymienić na wyposażenie lub pomoce naukowe 📚. Zebrana tona elektrośmieci to aż 600zł na dowolnie wybrany sprzęt lub wyposażenie sal lekcyjnych 🏫!

Rozpoczynamy zatem zbiórkę elektrośmieci! 🗑️

Co można przynieść?

Zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, które działały kiedyś na prąd lub na baterie 🔋;
Sprzęt AGD: lodówki, pralki, mikrofalówki, tostery, miksery, czajniki, odkurzacze itp.;
Urządzenia do pielęgnacji ciała czy monitoringu zdrowia, ładowarki;
Sprzęt RTV: telewizory 📺, sprzęt nagłośnieniowy, radio, odtwarzacze DVD, sprzęt Hi FI ;
Sprzęt IT: laptopy, komputery, klawiatury, akcesoria komputerowe, rutery, tablety, monitory 💻;
Zużyte oświetlenie 💡;
Elektronarzędzia czy zabawki działające kiedyś na baterie ⚙️;
Akumulatory przenośne oraz zużyte baterie 🔋.

ZBIÓRKA TRWA DO 17 CZERWCA! 🗓️

Drobne elektrośmieci wrzucamy do pojemnika ustawionego przy wejściu do szkoły 🏫, większe gabaryty można zostawiać na terenie altanki śmietnikowej znajdującej się przed wejściem do szkoły, po wcześniejszym kontakcie z sekretariatem 📞.