10 listopada reprezentanci klas IV-VIII wzięli udział w quizie historyczno-patriotycznym organizowanym w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Najpierw wszyscy uczniowie musieli rozwiązać osiemnaście zadań zamkniętych. Później dla każdego z nich ruletka wylosowała jedno pytanie otwarte.

Najlepszą znajomością tego okresu historii Polski wykazała się Zofia Kuśmierska z klasy IVa. II miejsce zajęli ex aequo Paweł Król z IVb i Stanisław Radliński z VIc. III miejsce zajęli ex aequo Ignacy Modzelewski z Vb i Wiktoria Sierocińska z VIIIb. Gratulujemy najlepszym historykom!

Pod poniższym linkiem dostępne są pytania, z którymi musieli zmierzyć się klasowi reprezentanci. Zachęcamy do zabawy ruletką i do sprawdzenia swojej wiedzy z historii.

Ida Helon i Łukasz Gładysz