10. Października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia Psychicznego, który został przygotowany przez Panią Pedagog Dominikę Olszewską oraz Panie Psycholog Oksanę Kowalczyk i Darię Matynia.

Już od wejścia mogliśmy oglądać na ekranie filmik z ciekawostkami psychologicznymi oraz wziąć ulotkę pełną informacji (m.in. z numerami kontaktowymi do miejsc świadczących pomoc w kryzysie psychicznym). Na korytarzach pojawiły się dodatkowo plakaty z informacjami na temat Zdrowia Psychicznego, niepokojących sygnałów oraz sposobów na jego pielęgnowanie.

W to święto mieli wkład także Pani Anna Krzysztoforska oraz uczniowie wielu klas – to dzięki nim powstała na korytarzu galeria prac plastycznych, na których mogliśmy oglądać ich sposoby na relaks i odpoczynek.

Na ekranach na korytarzach pojawiły się także filmiki z relaksacją – pokazywaliśmy uczniom, jak ważna jest kontrola oddechu w stresie.

Dodatkowo nasi uczniowie mieli okazję do wzięcia udziału w warsztatach psychoedukacyjnych zorganizowanych przez Bródnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodzin Osób z Zaburzeniami Psychicznymi “Pomost” w ramach projektu “Akcja Psychoedukacja”. Warsztaty w klasach 4-8 dotyczyły “radzenia sobie z trudnymi wyzwaniami, identyfikacją i eksploracją uczuć, zwiększenia odporności na stres” oraz “efektywnej komunikacji”, a także profilaktyki uzależnień.

Oksana Kowalczyk

Daria Matynia

Dominika Olszewska