12 września na pierwszą wycieczkę integracyjną w nowym roku szkolnym wyjechały klasy 1c oraz 2d. Wycieczka odbyła się do Ośrodka Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie.

Już na samym początku uczniowie zapoznali się z rozśpiewaną gospodynią ośrodka – p. Beatą, która przez cały pobyt dzieci zachęcała ich do różnych aktywności nowymi piosenkami. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Podczas wycieczki odbyła się prezentacja ręcznych narzędzi do obróbki drewna oraz starych wyrobów drewnianych używanych w gospodarstwach domowych takich jak wanienka, magiel oraz kołowrotek wraz z wrzecionem. Zaprezentowane były również współczesne maszyny tartaczne oraz stolarskie do obróbki drewna. Na oczach uczniów dokonała się przemiana pnia drzewa w drzwiczki meblowe.

Na zajęciach praktycznych uczniowie samodzielnie wykonali organizery na biurko z elementów przygotowanych w odwiedzanej stolarni. Wycieczkę zakończono ogniskiem z kiełbaskami w Drewnianej Chacie oraz zabawami na świeżym powietrzu . Dzieci wróciły do szkoły z pięknymi pracami i ogromnymi uśmiechami na twarzach.

Magdalena Kowalczyk