Klasa 2d wzięła udział w drugich już zajęciach w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Jak mówić o niepełnosprawności?”

Październik na całym świecie został uznany miesiącem solidarności z osobami cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce, a 6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD).

Uczniowie dowiedzieli się, że kolor zielony symbolizuje solidarność z osobami z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Następnie wysłuchali przygotowanej historyjki obrazkowej „Niezwykły wózek Lukrecji”.

Po wysłuchaniu opowiadania dzieci poznały dyscypliny sportowe, w których uczestniczą ludzie niepełnosprawni ruchowo. Zapoznali się z sylwetkami polskich paraolimpijczyków takich jak: Marta Langer – lekkoatletka, Róża Maria Kozakowska – lekkoatletka , Adrian Castro – szermierz.

Uczniowie wysłuchali także przepięknej piosenki pt. „Obudź się i żyj” w wykonaniu polskiej piosenkarki poruszającej się na wózku inwalidzkim, Moniki Kuszyńskiej, która reprezentowała Polskę podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna „Projektujemy koło wózka inwalidzkiego” – mandala.

Anna Pierzchała, Magdalena Kowalczyk