Końcem marca w naszej szkole miały miejsce Dni Mózgu. Na szkolnym korytarzu każdy uczeń mógł nieco zażyć neurofitnesu – czyli poćwiczyć myślenie logiczne, pamięć, koncentrację a nawet wykonać zadania inne niż zwykle, wymagające uruchomienia rzadziej używanych obszarów mózgu, np. wykonywać dwa różne ruchy jednocześnie w określonych kierunkach lub jeść zupę ręką nie tą co zwykle.

Uczniowie mogli także poznać wiele ciekawostek dotyczących działania mózgu oraz zapoznać się ze zjawiskiem iluzji optycznych oraz pareidolii. W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące diety dla mózgu, warsztaty dla uczniów klas 1-2 prowadzone Metodą Dennisona (polegającej na integracji obu półkul mózgowych oraz aktywizacji połączeń nerwowych), warsztaty dla uczniów klas 3-4 dotyczące technik pamięciowych ułatwiających uczenie się. Graliśmy również w gry usprawniające pamięć, spostrzegawczość oraz pamięć słuchową.

W ramach Dni Mózgu zorganizowany został konkurs fotograficzny „Spójrz inaczej – pareidolie”. Prace konkursowe można obejrzeć w holu głównym.

Jako, że z mózgiem mocno związane jest kreatywne myślenie, to zabawnym i twórczym zwieńczeniem Dni Mózgu w Zielonkach był Backpack Day. Uczniowie spisali się na medal.

Joanna Barska