W piątek 3 lutego- odbył się Bal Karnawałowy. Było to ważne i wyczekiwane wydarzenie, ponieważ pandemia odebrała nam możliwość wspólnej zabawy w tak dużym gronie. Przygotowania zaczęły się już dzień wcześniej- dzieci z klas 4-8 sprawdzały pojemność swoich płuc dmuchając dla każdego przygotowany balon. Nauczyciele i uczniowie dołożyli wszelkich starań szkolna stołówka, aby zamieniła się w piękną salę balową- wszyscy goście byli pod wrażeniem! Klasy 0-3 świetnie bawiły się w towarzystwie Elsy, która wspólnie z dj-em dbała o to, aby nikt nie podpierał ścian. Także dla klas 4-8 o prawdziwie dyskotekową atmosferę zadbał dj, uruchamiając dodatkowe oświetlenie. Aby zaspokoić pragnienie i zapełnić brzuszki uczniów słodkościami, rodzice wszystkich klas wspólnie przygotowali poczęstunek- naprawdę trudno było wszystkiego spróbować!

Bal karnawałowy to również okazja do zaprezentowania swoich zdolności. Umiejętności taneczne uczniowie prezentowali w organizowanych przez dj-a konkursach, a swoją kreatywność i zdolności plastyczno-techniczne w konkursie na “Najciekawszy Strój Karnawałowy”. Różnorodność przebrań była ogromna- od księżniczek, piłkarzy, policjantów, po zwierzęta takie jak lis, gepard czy kurczak oraz postaci z bajek- Kopciuszek, Alvin czy Pipi. Niektórzy uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i postawili na mniej oczywiste stylizacje. Warto wspomnieć, że oceniane stroje zawierały przynajmniej jeden element wykonany własnoręcznie przez uczniów. Komisja Konkursowa przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród klas 0-3 nagrodę główną otrzymała uczennica klasy 3a, Hania, która zamieniła się w ośmiornicę. Wyróżnienie otrzymały panna młoda- Oliwia z klasy 3c oraz królowa gier- Alicja Z. również z klasy 3c.  Zwyciężczynią wśród uczniów klas 4-8 była Ala z klasy 4c, która doskonale zamieniła się w kurczaka. Wyróżnienia zdobyły: Oliwia K. z klasy 4a, która zaprezentowała się jako anioł, oraz Ada z klasy 4d przebrana za sushi.

Wspaniale było patrzeć na uśmiechnięte twarze tańczących i świętujących karnawał uczniów. Do zobaczenia na kolejnym balu!

Agnieszka Dawidowska