Zajęcia świetlicowe „Dookoła świata” umożliwiają dzieciom rozwijanie swoich podróżniczych zainteresowań. Do tej pory uczniowie zostali zapoznani z wieloma europejskimi państwami. Podziwiali ich faunę i florę, a także najciekawsze zabytki. Do aktywności wykonywanych przez uczestników zajęć zaliczyć można tworzenie map myśli dotyczących podróży oraz granie w Dobble utrwalające znajomość flag krajów Europy. Warto podkreślić, że podczas zajęć wykorzystywano również nowoczesne technologie, dzięki którym dzieci grały w interaktywne memory, rozpoznawały dane kraje na mapie Europy, a także przyporządkowywały kontury danego państwa w odpowiednie miejsca. Zostały także zapoznane ze stroną Dollar Street, na której mogły porównywać życie rodzin o różnym stopniu majętności z całego świata. Powyższe zajęcia stanowią świetną okazją do poszerzania swojej wiedzy ucząc się przez zabawę.

Patrycja Trzos, Martyna Kaźmierczak