Drugiego dnia Tygodnia Popularyzacji Nauki odbyły się prelekcje. Pierwszym prelegentem był pan Dominik Rymer. Od ponad 26 lat towarzyszem jego codziennego życia jest wózek inwalidzki. Opowiedział nam swoją historię. Mimo że jest osobą z niepełnosprawnością ruchową, to stara się dać z siebie jak najwięcej. Nie poddał się, pomaga innym! U nas przeprowadził lekcję, która na długo zostanie w naszej pamięci! Miejmy w sobie odwagę do empatii!!! 😉

Kolejne spotkanie było dla nas wszystkich (uczestników, organizatorów oraz gości😉) bardzo wyjątkowe! Prowadzącym wykład był nasz uczeń, Filip Melon, który przybył do nas swoim samochodem wyścigowym. Opowiedział nam o swojej pasji, jaką są wyścigi samochodowe. Towarzyszył mu tata, który zaszczepił w nim miłość do motoryzacji i wspólnie realizują to hobby.  Wykład wywołał wiele emocji wśród widowni. Nasi uczniowie byli żywo zainteresowani tym, co mówił ich kolega ze szkolnego korytarza. Pytań nie było końca, gdyby nie ograniczenia czasowe, pewnie siedzielibyśmy w Auli Widowiskowej do dziś 😉Gratulujemy Filipowi pasji i wspaniałej relacji, jaką stworzył ze swoim tatą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś przyjedzie do nas na podobny wykład! 😉

Tydzień Popularyzacji Nauki odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Stare Babice i przy pomocy Domu Kultury Stare Babice.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zielonkach – Parceli sfinansowała nagrody w konkursach szkolnych.

Monika Gil