21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji – Dzień Kolorowej Skarpetki. Tego dnia do szkoły zarówno uczniowie jaki i nauczyciele założyli dwie nie pasujące do siebie skarpetki. Jest to znak naszej solidarności z osobami z Zespołem Downa. 

Tegoroczna akcja poprzedzona była pogadankami w klasach przybliżającymi uczniom specyfikę Zespołu Downa. Zwracano również uwagę na potrzebę tolerancji, akceptacji inności. Dzieci wykonywały skarpetkowe prace plastyczne oraz dekoracje. Na szkolnym korytarzu zawisło wielkie skarpetkowe serce oraz gazetka tematyczna. Na muzyce uczniowie ćwiczyli piosenkę pt. “O rety, rety gdzie moje skarpety, którą 21 marca wspólnie odśpiewali na szkolnym holu.

Anna Pierzchała