English Corner to miejsce, gdzie uczniowie mogą wykazać się swoją kreatywnością przy wykonywaniu zadań prezentowanych regularnie co miesiąc w kąciku języka angielskiego.

We wrześniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków i kącik oprócz ciekawostek i informacji wypełnił się kolorowymi pracami uczniów. Zadanie wrześniowe miało na celu zainteresowanie społeczności szkolnej nauką języków obcych oraz promowanie wielojęzyczności.

W październiku rozpoczęliśmy ENGLISH CORNER CHALLENGE, który będzie trwał 8 miesięcy i zakończy się 30 maja. Temat wyzwania to „Słynni Brytyjczycy”.

Raz w miesiącu zostanie przedstawiona w English Corner pewna ciekawa postać wraz z zadaniem do wykonania. Po zakończeniu wyzwania najaktywniejsi uczniowie zostaną nagrodzeni i wyróżnieni dyplomem „Master of the English Corner Challenge” a co bezcenne będą bogatsi o nową wiedzę dotyczącą Brytyjczyków znanych i cenionych na świecie.

Sir David Attenborough jako pierwszy zaszczycił swoją osobą nasz kącik angielskiego dzieląc się swoimi pasjami związanymi ze światem przyrody.

Samodzielnie wykonywane prace przynoszą wiele korzyści uczniom. Po pierwsze dają możliwość pogłębiania wiedzy językowej oraz poszerzają ją o treści kulturowe. Pomagają również w rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia oraz angażują uczniów ucząc ich samodyscypliny i odpowiedzialności za własną naukę.

Efekty pracy prezentowane w English Corner zwiększają motywację do nauki języka oraz uczą w czasie przerw między lekcjami.

„Zanurzanie w języku” to nie tylko nauka słówek i gramatyki, ale także kontakt z kulturą inny narodów, spoglądanie na świat z innej perspektywy, budzenie w uczniach ciekawość świata i poszerzanie ich horyzontów.

Let’s have fun😊

Agnieszka Gut