7 marca w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Logopedy. Na korytarzach szkolnych dzieci rozgrzewały aparat mowy wykonując gimnastykę buzi i języka, a także powtarzając trudne wierszyki. W świetlicy szkolnej odbyły się: zawody piłkarskie –  polegające na dmuchaniu kuleczki do bramki, mistrzostwa w przenoszeniu słomką papierków, wyścigi gąsienic. Dzieci bawiły się także logopedycznym labiryntem. Panie logopedki pomagały uczniom zrobić dmuchajki logopedyczne służące do ćwiczeń oddechowych. Przez cały dzień uczniowie szukali rozwieszonych po szkole łamańców językowych i próbowali je zapamiętać. Każdy uczestnik Dnia Logopedy któremu udało się wykonać 5 zadań z karty otrzymał dodatkowy punkt za udział w zabawie.

Joanna Barska