8 marca w naszej szkole obchodziliśmy nie tylko Święto Kobiet, ale także Europejski Dzień Logopedy. Na korytarzach szkolnych dzieci rozgrzewały aparat mowy wykonując gimnastykę buzi i języka. W klasach uczniowie powtarzali trudne wierszyki. W świetlicy szkolnej odbyły się: zawody piłkarskie polegające na dmuchaniu kuleczki do celu na czas, wyścigi w przenoszeniu słomką papierków. Panie logopedki pomagały dzieciom zrobić dmuchajki logopedyczne służące do ćwiczeń oddechowych. Przez cały dzień uczniowie szukali rozwieszonych po szkole łamańców językowych. A następnie każdy, kto poprawnie wyrecytował wierszyk otrzymywał w świetlicy odznakę. Niektórzy nauczyli się poprawnie recytować ponad 10 łamańców językowych. Brawo!!!

Joanna Barska