W listopadzie e-Twinningowa podróż po Europie zaprowadziła uczniów klasy 2c do Francji 🇫🇷 – stolicy mody, kraju znanego z romantycznych kafejek i żabich udek. To już trzeci europejski kraj na naszej trasie pełen niespodzianek kulturowych oraz budowli znanych na całym świecie.

W czasie lekcji języka angielskiego uczniowie poznali ciekawostki i fakty dotyczące Francji, umieścili flagę na mapie Europy, ćwiczyli nowe słownictwo wykonując różnego rodzaju aktywności. Śpiewali też znaną na całym świecie piosenkę „Frère Jacques” (Panie Janie) oczywiście po francusku. Otrzymaliśmy również pozdrowienia od uczniów ze szkoły siostrzanej oraz zdjęcia z ich podróżowania po Francji.

Stolica Francji to Paryż, jedno z najbardziej wyjątkowych miast w Europie. Większości osób miasto to kojarzy z luksusowymi butikami oraz idealnie ubranymi mieszkańcami. Paryż często nazywa się światową stolicą mody. Organizowane są tam słynne pokazy znakomitych projektantów. To w Paryżu już w XVIII wieku zaczęły pojawiać się butiki, które oferowały unikatową odzież dla władców i dworu.

Na zajęciach plastycznych 🎨 uczniowie ćwiczyli kreatywne myślenie poprzez projektowanie strojów własnego pomysłu. Dzieci otrzymały sylwetki modelek, na których tworzyły ubrania i dodatki według własnego projektu. Uczniowie stworzyli niezwykłe kreacje na miarę światowych kreatorów mody.

Jak zwykle było dużo uśmiechu i zaangażowania przy realizacji e-Twinningowego projektu.

Następna stacja to Czechy 🇨🇿 – nasz bliski sąsiad, ojczyzna Krecika, knedliczków, malowniczych krajobrazów górskich oraz wielu zabytkowych miast.

Agnieszka Gut

Anna Krysztoforska