W dniu 9 maja klasy 1a i 1b wyjechały na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie. Kompleks ten jest o tyle ciekawy, że powstał w miejscu, gdzie odkryto autentyczne ślady dinozaurów, które uczniowie mieli okazję podziwiać.

Ścieżka dydaktyczna, którą pokonali podzielona była na okresy geologiczne, dlatego dzieci mogły przyjrzeć się procesom rozwoju zwierząt na planecie. To, że rekonstrukcje gatunków dinozaurów są naturalnej wielkości , pozwoliło dzieciom na zrozumienie, jak różne i czasami niesamowicie wielkie były to stworzenia.

Oprócz dinozaurów uczniowie mogli na obszernym terenie zielonym podziwiać współczesne zwierzęta. Zobaczyli m.in. owce z różnych stron świata, kozy, jelenie, a nawet tak unikalne w Polsce zwierzęta, jak wielbłądy, strusie, emu czy antylopy.  Po zwierzyńcu podróżowali zabytkowym „schoolbusem”.

Podczas zwiedzania uczniowie poznali przyjazne czarownice  z Sabatówki, które dostarczyły im przepisy na magiczne eliksiry i pokazały swoją chatę, a także zachęciły do pokonania własnego lęku poprzez przejście tunelu strachu i zdradziły sekrety latania na miotle. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę w lunaparku oraz wizytę w lodziarni. Wycieczka ta na pewno długo pozostanie w pamięci naszych pierwszaków.

Karolina Zdyb

No items were found matching your selection.