Dobiegła końca niezwykła przygoda klasy 3a na lekcjach plastyki z „Kompasem Kreatywności”. Nasza szkoła, jako jedna ze stu w Polsce otrzymała wspaniałą możliwość przeprowadzenia treningu umiejętności twórczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Projekt bazuje na autorskim pomyśle Doroty Jankowskiej i Aleksandry Gajdy. Trening ten jest opartą na dowodach naukowych metodą propagowania i upowszechniania kreatywności wśród dzieci. Poza rozwojem twórczego myślenia, wspiera także wrażliwość kulturową uczestników i dostarcza wiedzy na temat różnych kultur.

Na spotkaniu podsumowującym projekt dla nauczycieli można było wysłuchać bardzo inspirującego wykładu profesora Jana Miodka, dotyczącego kreatywności w języku polskim. Składamy serdeczne podziękowania Uniwersytetowi Wrocławskiemu za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym projekcie, a naszym uczniom życzymy twórczych pomysłów.

Anna Krysztoforska