Szkolny konkurs ekologiczny dla klas 0-III  EKOMODA został rozstrzygnięty. W tegorocznej edycji uczestniczyło 17 uczniów z klas 0-II. W poniedziałek 22 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali tanecznej, aby obejrzeć pokaz ekomody. Każdy z uczestników konkursu, najpiękniej jak potrafił,  prezentował swój ciekawy, pomysłowy i pięknie wykonany strój z surowców wtórnych. Galę prowadziła pani Urszula Kałasz, która wystąpiła w specjalnie przygotowanym z odpadów stroju. Stroje oceniała komisja w składzie: 

– pani wicedyrektor Dorota Klee – Adamowicz,

– pani Anna Krysztoforska 

– pani Agnieszka Dawidowska.

W czasie pokazu było głośno i radośnie, wszyscy uczestnicy prezentujący stroje byli nagradzani brawami i głośnymi okrzykami aprobaty i wsparcia.

Komisja obradowała długo, gdyż miała trudne zadanie wytypowania najbardziej oryginalnych strojów. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce ‒ Nikola Stanisławska kl. 0a,

II miejsce – Zofia Tomaszewska kl. 2 c,

III miejsce – Stanisław Kacprzak kl. 2b.

Przyznano też wyróżnienie dla Igi Dwórznik z kl. 1a.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy naszych uczniów do udział w kolejnych szkolnych konkursach promujących ochronę naszej planety.

Organizator: Urszula Kałasz