Co roku niemal wszystkie dzieci piszą listy do św. Mikołaja. Tu nie pomoże Internet czy sms. Do Mikołaja trzeba napisać własnoręcznie list. Tradycja pisania listów, do ulubionego przez dzieci świętego, jest długa i stale kultywowana.
W naszej szkole, w dniach 6-7 grudnia, dzieci z zerówek na zajęciach z języka angielskiego, napisały listy do św. Mikołaja. W tych dniach w ich klasach pojawiła się specjalna skrzynka na listy, która gwarantuje dostarczenie ich do rąk własnych samego św. Mikołaja. Dzieci napisały, a właściwie narysowały najpiękniej jak potrafią listy. Później włożyły je do zaadresowanych kopert ze specjalnym Mikołajowym znaczkiem. Emocji i wrażeń było mnóstwo. Zerówkowicze, nie zapomnieli także o swoich najbliższych i całej społeczności szkolnej. Każdy może być pewny, że w tym roku otrzyma prezent pod choinkę.
To nie tylko był dla nas wspaniale spędzony czas ale także wspaniała okazja do rozwoju umiejętności językowych u dzieci.

Anna Pierzchała