Ostatni rok był dość nietypowy dla uczniów naszej szkoły i nadal jesteśmy w stanie dostrzec jego echa w otaczającym nas świecie pandemii. Za sprawą obostrzeń pandemicznych oraz izolacji, jakimi zostaliśmy objęci, wykonywanie codziennych obowiązków stało się znacznie trudniejsze niż dotychczas. Poszukiwania różnych sposobów na walkę o rozwój wyobraźni, wrażliwości i kreatywności naszych dzieciaków stały się nie lada wyzwaniem.

Jednak dzięki ogromowi pracy i zaangażowaniu zarówno kadry, jak i chętnych do pracy dzieci, udało nam się stawić czoła zaistniałej sytuacji z zadowalającymi rezultatami. Tym bardziej niezmiernie miło nam poinformować, że zespół zerówek zorganizował wspaniałe przedstawienie pt. Morska wyprawa. Wystawiliśmy owe przedstawienie na zakończenie roku dla społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Zerówkowicze wykazali się niesamowitą determinacją i skrupulatnością, pozwalając społeczności zobaczyć spektakl, a także wielką ilość pracy jaka została włożona w jego przygotowanie.

Dzieci zabrały nas w niesamowitą podróż, nie tylko po morskich głębinach, ale i odległych wyspach w poszukiwaniu skarbów. Utalentowane syrenki oraz odważni piraci otworzyli przed nami wrota wyobraźni, dzięki którym mogliśmy przenieść się do świata fantazji. Dzieci zaprezentowały zarówno znakomite umiejętności recytatorskie jak i taneczne, robiąc to z zadowoleniem i satysfakcją wypisanymi na twarzy. Natomiast nietuzinkowe dekoracje sprawiły, iż jedynym co mogło ograniczać widzów była ich własna wyobraźnia. Nasi zerówkowicze w nieszablonowy sposób udowodnili, że są gotowi ruszyć w drogę do pierwszej klasy oraz godnie reprezentować Szkołę Podstawową w Zielonkach-Parceli z uśmiechami na twarzy.

W imieniu nauczycieli klas zerówkowych

Katarzyna Kużel i Edyta Zając