W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, w szkole zorganizowano zbiórkę darów dla osób potrzebujących pod hasłem #napomocUkrainie.

Wszystkie osoby chętne do włączenia się w akcję mogą przynosić produkty z poniższej listy w godzinach pracy szkoły tj. 7.00-17.30. Zbiórkę prowadzimy do 4 marca. Produkty proszę przynosić posegregowane na chemię, artykuły spożywcze i medyczne. Proszę o przygotowanie darów w bezzwrotnych kartonach, torbach, skrzynkach. Nie mamy możliwości przekładania produktów do własnych pojemników.

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

Osoby nie będące uczniem czy tez rodzicem ucznia, a chcący przyłączyć się do akcji organizowanej przez szkołę, proszeni są o zadzwonienie domofonem znajdującym się po lewej stronie przy głównym wejściu do placówki. Warunkiem wejścia na teren szkoły jest zasłonięcie nosa i ust maseczką.

Zebrane dary zostaną przekazane do siedziby Polskiego Czerwonego Krzyża, który zajmie się dalszą dystrybucją artykułów.

Dominika Olszewska