7 maja 2024r. Uczestnicy dwóch szkolnych konkursów ekologicznych uczestniczyli w uroczystym rozdaniu nagród za udział w konkursach ekologicznych, które były przeprowadzone w naszej szkole z okazji szkolnych obchodów Dnia Ziemi. Celem konkursów było kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska, promowanie idei powtórnego wykorzystania odpadów oraz przyswojenie zasad recyklingu. W temat spotkania wprowadziła wszystkich pani Urszula Kałasz – organizatorka konkursów,  następnie głos zabrała pani Dyrektor Szkoły Magdalena Dąbrowska,  która podziękowała uczestnikom konkursów za udział, a wszystkich uczniów zachęciła do uczestnictwa w następnych konkursach. Wszyscy, a szczególnie laureaci konkursów, z niecierpliwością oczekiwali na najmilszą chwilę, czyli odbiór z rąk Dyrektora Szkoły dyplomów i  ciekawych nagród.

Pierwszą nagrodą w rodzinnym  konkursie ekologicznym „ Coś z niczego- czyli drugie życie odpadów” o Puchar Dyrektora Szkoły otrzymał Wojciech Słowiński z klasy 1b za pracę „ Garaż”.

II miejsce – Nikola Stanisławska  0a za pracę ” Kwiaty w wazonie”

III miejsce – Iga Dwórznik 1a  za pracę ” Żyrafa”

Wyróżnienie za pomysłową pracę otrzymały  – Iga Rozbicka 1a za pracę ” Piesek Fela” oraz

 Sofiia Ivanona 1d za pracę ” Kwiaty w wazonie”.

W dalszej części spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu EKO – MODA. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali:

Miejsce I – Nikola Stanisławska 0a

Miejsce II – Zofia Tomaszewska 2c

Miejsce III- Stanisław Kacprzak 2b

Wyróżnienie za przygotowanie pomysłowego stroju otrzymała Iga Dwórznik z klasy 1a.

Laureaci konkursów oraz  wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci gier i książek, a wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz Urząd Gminy Stare Babice.

Na zakończenie spotkania Dyrektor szkoły pogratulowała uczestnikom konkursów i zachęciła do udziału w następnych konkursach szkolnych. 

Urszula Kałasz