Grę w szachy zwą „królewską grą”, bo wymaga wiedzy, koncentracji, umiejętności przewidywania kilku lub kilkunastu posunięć pionków do przodu. Dnia 12 grudnia 2022 roku w Borzęcinie Dużym odbył się gminny turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło 97  pasjonatów i pasjonatek tej gry. Zawody zostały rozegrane w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund po 15 minut dla gracza, które pozwoliły wyłonić najlepszych szachistów turnieju. 

Grupa uczniów reprezentujących naszą szkołę zdobyła Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Borzęcinie Dużym za zajęcie II miejsce w walce na punkty. 

Chłopcy za wspaniałą grę indywidualną zdobyli medale: Antoni z klasy 6A za zajęcie I miejsca oraz Jakub z klasy 8C za zajęcie II miejsca w kategorii klas starszych. 

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim naszym uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w  turnieju! 

Anna Krysztoforska