21.10 w Kamionie odbył się Finał XXV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, do którego awans wywalczyły nasze dziewczęta – Mistrzynie Powiatu i Międzypowiatu.

W rywalizacji wzięło udział 16 sztafet z całego województwa mazowieckiego. Dziewczęta odważnie i bez kompleksów podjęły walkę, oddały serca na trasie i wybiegały 4 miejsce tuż za sztafetami z Warszawy i Siedlec!!!

Cała uroczystość miała niezwykłą oprawę. Wzorem igrzysk młodzi zawodnicy z Mazowsza ponieśli olimpijski ogień i zapalili znicz – symbol olimpijskich ideałów. Wśród sportowców niosących olimpijski ogień znalazła się nasza Anika – ubiegłoroczna Mistrzyni Rejonu w biegu na 100 m.


Dziewczęta! Kolejny raz wielkie brawa za walkę, za podejście do treningu i mobilizację zawsze wtedy, kiedy jej szczególnie potrzeba. Za to, że tworzycie świetną drużynę i zawsze z dumą reprezentujecie naszą Szkołę Podstawową im. gen. Mariusza Zaruskiego oraz klub Sporting Zielonki.


Brawo Maja, Zuzia, Lena, Marysia, Daria, Yasmin, Ola, Zuzia, Julka, Anika, Marysia, Zosia!


Niech moc olimpijskiego ognia pozostaje wśród naszej społeczności i upowszechnia model życia oparty na czerpaniu radości z wysiłku, poszanowaniu uniwersalnych zasad i harmonijnym rozwoju każdego młodego człowieka !

mwi

UKS „Sporting” Zielonki