Dnia 19 grudnia grupa wolontariuszy wraz z opiekunem dostarczyła zebrane w naszej szkole dary dla przedszkola w Ośrodku dla Niewidomych w Laskach.  Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w   trakcie, których dowiedzieli się z jakimi trudnościami na co dzień spotykają się osoby niewidome i słabowidzące. Wolontariusze wykonywali różnego rodzaju zadania z zasłoniętymi oczami. Przekonali się, że doświadczać można nie tylko zmysłem wzroku.  Bardzo ciekawym doświadczeniem okazało się pisanie na maszynie  w alfabecie Braille’a.

Spotkanie to pozwoliło poznać jakie trudności napotyka osoba niewidoma w różnych sytuacjach oraz  rozwijać  w młodych ludziach wrażliwość na osoby niepełnosprawne. Zrozumienie i zauważenie potrzeb innych to dla każdego ważna lekcja życia społecznego.

Anna Krysztoforska