W dniu 25 października 2023r. do naszej szkoły przybyli niezwykli goście – ulubieni bohaterowie ulubionych książek naszych uczniów. Wielu uczniów przystąpiło do wspólnej zabawy, toteż w tym dniu po szkole chodziły m.in. Królewny Śnieżki z Wróżkami, był Gargamel ze Smerfem. Pięknie prezentował się Król Maciuś I oraz Rycerz Krzykalski. Nie zabrakło Czerwonego Kapturka i groźnego Wilka. Był też Żółw Ninja i Franklin oraz zabawny Kubuś Puchatek. Odwiedzili nas „ Lewandowski” i Martynka i wiele innych postaci. Wszyscy, którzy przebrali się za ulubionego bohatera zaprezentowali się przed panią dyrektor i wieloma nauczycielami we wspólnym orszaku. W tym dniu wszyscy, którzy przystąpili do zabawy w postacie literackie mieli możliwość otrzymania dodatkowej oceny celującej z języka polskiego prezentując swojego bohatera poprzez udzielenie odpowiedzi na 4 proste ale ważne pytania związane z wybrana postacią. Natomiast zerówkowicze otrzymali drobne upominki rzeczowe. W szkole było kolorowo,, wesoło naukowo i bardzo ciekawie. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zabawie gratuluję pomysłu i odwagi. Dziękuję i zapraszam do wspólnej zabawy w roku następnym.

Urszula Kałasz