Staje się już naszą szkolną tradycją to, że pierwszy tydzień nowego roku szkolnego, klasy sportowe spędzają na obozie przygotowawczym. Od 5 do 11 września klasa 7ds przebywała na zgrupowaniu w Olecku na Mazurach. Ośrodek oraz cała infrastruktura sportowa jaką dysponuje to niewielkie miasto, dały nam doskonałe warunki do treningów zarówno wiodących w klasie dyscyplin, tj. lekkoatletyki i piłki nożnej, jak i wielu innych sportów. Młodzi sportowcy mogli doskonalić swoje umiejętności na pełnowymiarowym stadionie lekkoatletycznym, boiskach piłkarskich, boiskach do siatkówki czy hali sportowej z basenem i ścianką wspinaczkową. Bezpośrednia bliskość jeziora i wytyczona wzdłuż jego brzegów trasa biegowo-rowerowa, dawały dodatkowe możliwości rozwoju sprawności, ale i świetnej zabawy. Uczniowie oprócz treningów dwa razy dziennie oraz porannych rozruchów nad jeziorem, pokonywali trasy rowerowe i kajakowe, a także próbowali swoich sił na deskach SUP.

Wspaniała, wciąż jakby wakacyjna pogoda pozwoliła nam na spędzenie 7 intensywnych sportowo dni i wykorzystanie wszystkich atutów tego uroczego zakątka Mazur.

Jesteśmy pewni, że podjęty na obozie wysiłek zaowocuje świetnymi sportowymi rezultatami!

mwi