29 września 2020 r. uczciliśmy w naszej szkole święto ustanowione na cześć urodzin Janiny Porazińskiej – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tradycję szkoły wpisuje się głośne czytanie przez starszych uczniów – młodszym kolegom. Ale żeby dostąpić takiego zaszczytu, uczniowie klas starszych przeszli I etap akcji podczas lekcji języka polskiego. Polegała ona na rywalizacji w kategorii: piękne czytanie. Wyłoniono mistrzów i nagrodzono dyplomami. Angliści zmotywowali zaś uczniów do czytania najmłodszym w języku angielskim. II etap to odwiedziny klas młodszych i odczytanie tekstów literackich. Wybrano wiersz Wiery Badalskiej “O królewiczu Dąsalu Wąsatym” oraz wiersze w języku angielskim przeznaczone dla dzieci. Zainspirowani uczniowie wykonali wiele prac plastycznych, które już zapoczątkowały wystawę w korytarzu szkolnym. Na szczególną pochwałę zasługują klasy “0”. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali długiej opowieści i odgadli morał z niej płynący. Nawiązała się także miła współpraca z biblioteką szkolną. Akcję przygotowała p. Agnieszka Skop, odpowiedzialna za popularyzację czytelnictwa w szkole, nauczyciele języka polskiego i angielskiego oraz bibliotekarka szkolna.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Uczniów i Nauczycieli.

Agnieszka Socha