Piąty Festiwal Dyni w Szkole Podstawowej w Zielonkach Parceli w tym roku szkolnym odbył się w dniach 4 – 8 października. Podobnie jak w poprzednim roku, zgromadził uczniów i nauczycieli na wspólnej zabawie i rywalizacji podczas długich przerw i na zajęciach lekcyjnych i  świetlicowych. 

Z tej okazji cała szkoła została pięknie udekorowana – nie zabrakło dyni, wrzosów, tematycznych ozdób i kompozycji kwiatowych. W ramach tegorocznego Festiwalu Dyni Uczniowie mogli wziąć udział w wielu aktywnościach, konkurencjach i konkursach przygotowanych przez Nauczycieli i Pracowników Szkoły.  Były to m.in.:

– Dyniowe Rynny,

– Łowienie Dyni,

– Dyniowe kręgle; 

– Dyniowe przytulanki,

– Malowanie torebek, 

– Turlanie dyni między pachołkami,

– Dyniowe witraże,

– Rzut dynią do celu,

– Dyniowe puzzle i zabawy pestkami,

– Dyniowy Design,

– Dyniowe nakrycie głowy z surowców wtórnych,

– Dyniowa zakładka;

Na korytarzach szkolnych panowała niesamowita atmosfera i energia!

Najbardziej aktywni Uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni – przez cały tydzień zdobywali pieczątki do paszportu dyniowego, a ostatniego dnia mogli wylosować nagrody i upominki. 

Smacznym akcentem tegorocznego festiwalu stały się dyniowe obiady oraz ciasto, które wszystkie klasy mogły zjeść podczas godzin wychowawczych. 

Dzięki zaangażowaniu Uczniów klas siódmych i ósmych podczas tegorocznego festiwalu rozdawana był Dyniowa Gazetka. Młodzież mogła sięgnąć po tematyczne kolorowanki, rebusy, krzyżówki oraz zapoznać się z najpopularniejszymi jesiennymi przepisami z wykorzystaniem dyni.

Korzystając z okazji chcemy serdecznie podziękować sponsorom:

  1. Kucharski Warzywa-Owoce p. Michałowi Kucharskiemu
  2. Bukat Hurtownia Warzyw i Owoców Zielonki Parcele p. Grzegorzowi Bukato
  3. Radzie Rodziców Szkoły Zielonki Parcela oraz wszystkim rodzicom 😊

Bez których nie odbyłaby się ta cykliczna zabawa.

Mamy nadzieję, że Festiwal Dyni w przyszłym roku szkolnym przyniesie równie wiele pozytywnych emocji!

Edyta Zając