30 marca 2023 r. klasy 1a oraz 1c wybrały się na wycieczkę do stolicy Polski. Pierwszym punktem było Multikino w Wola Parku. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli połączenie film animacyjnego i biograficznego pt. „Szczęście Mikołajka”. Poznali przygody oraz kolorowy świat sympatycznego bohatera. Dowiedzieli się także, jak powstał Mikołajek, obserwowali fantastyczną przygodę spotkania bohatera ze swoimi twórcami. Wizyta w kinie była doskonałą okazją do przypomnienia sobie zasad, jakie obowiązują
w miejscach kultury.

Następną atrakcją była wizyta w Centrum Mądrej Zabawy. Uczniowie wzięli udział
w warsztatach – smart przedsiębiorczość, które doskonaliły umiejętność współpracy w grupie, planowania oraz logicznego myślenia. Zostali zapoznani z definicją przedsiębiorczości
i dowiedzieli się, jakie cechy ma osoba przedsiębiorcza. Odkryli miejsce mądrych zabaw, ułożonych w różne strefy tematyczne. Uczestnicy wycieczki uczyli się, jak należy robić zakupy, mogli wcielić się w rolę sprzedawcy, kupującego i pracownika sklepu. Zapoznali się z drogą, jaką pokonuje paczka od chwili jej nadania, aż do momentu pojawienia się w paczkomacie. Odkryli proces produkcji ekologicznej żywności – zbierali jabłka i decydowali, co z nich powstanie. Doskonalili swoje konstrukcyjne umiejętności podczas tworzenia budowli
z klocków. Mieli także możliwość wyruszenia w kosmos. Wizyta w Centrum dała dzieciom szansę na kontakt z innowacyjnymi technologami multimedialnymi i interaktywnymi, uczniowie samodzielnie skanowali swoje prace, które następnie pojawiały się na ekranie. Pierwszoklasiści poznali również proces recyklingu i sprawdzali swoje zdolności piłkarskie.

Wycieczka pokazała dzieciom, co można robić w wolnym czasie, aby nuda nigdy im nie towarzyszyła. Zwróciła uwagę na to, jak ważna jest umiejętność planowania. Zaznajomiła uczniów z tematem szacunku do pieniądza oraz zachęciła do dbania o naszą planetę. Przez cały dzień towarzyszył dzieciom dobry nastrój, co można zaobserwować na poniższych zdjęciach.

Martyna Kaźmierczak

Patrycja Trzos