Podczas Wielkiego Międzyklasowego Turnieju Wiedzy reprezentanci klas mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w kategoriach takich jak matematyka, literatura, sztuka, sport, motoryzacja, muzyka czy wiedza o języku. Wspólnie ustalili taktykę, by pokonać przeciwników i wygrać nagrodę dla swojej klasy. Dodatkowo uczyli się, czym jest zdrowa rywalizacja oraz zasady fair play.  Zgromadzone na widowni klasy dopingowały swoich zawodników oraz dodawały otuchy przeciwnikom. W rywalizacji klas starszych wygrała klasa 7b, zaś w rywalizacji klas młodszych klasa 5d. Gratulujemy i życzymy udanego seansu w kinie. Dziękujemy Radzie Rodziców za zakupione nagrody! 😘

Kolejnym punktem harmonogramu była prelekcja pana Artura Zdolińskiego pt. „Rok 2124 a sztuczna inteligencja”, która znakomicie wpisywała się w temat przewodni tegorocznego Tygodnia Popularyzacji Nauki – „Czy nauka osiągnęła już wszystko?” Prześledziliśmy rozwój nauki na przestrzeni 100 minionych lat oraz co nas może zaskoczyć w następnym stuleciu. Zapowiada się ciekawe 100 lat 😉

Tydzień Popularyzacji Nauki odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Stare Babice i przy pomocy Domu Kultury Stare Babice.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zielonkach – Parceli sfinansowała nagrody w konkursach szkolnych.

Monika Gil