26 PAŹDZIERNIKA 2024

10:00-13:00

O godzinie 10:00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie Festiwalu Dyni na auli widowiskowej Domu Kultury  podczas, którego odbędzie się pokaz tańca przygotowany przez Szkołę Tańca DUET DANCE oraz  prezentacja finalistów naszego Dyniowego Konkursu Modowego. Spośród nich komisja konkursowa wybierze laureatów. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi o godzinie 12.40 na Auli Widowiskowej Domu Kultury.

Od 10.00 trwać będzie konkurs kulinarny: na najpyszniejszy słodki wypiek oraz na potrawę wytrawną z dynią w roli głównej.  Komisja będzie obradować do godziny 11.00 i o 12.50 poznamy laureatów i wręczone zostaną nagrody.

W holu Domu Kultury znajdziecie fantastyczną jesienną fotoramkę, gdzie można wykonać pamiątkowe zdjęcia. Także tam znajdziecie stanowisko z Loterią Fantową, skąd będzie można pobrać DYNIOWY  PASZPORT.

Jakie są zasady dyniowej loterii?

Należy pobrać DYNIOWY PASZPORT. Zebrać w nim, co najmniej 10 stempelków. Stanowiska, na których za wskazaną aktywność będzie można zdobyć stempel oznaczone są uśmiechniętą dynią. Z kompletnym paszportem należy zgłosić się do stanowiska Loterii Fantowej i wylosować fantastyczną nagrodę!

W sali klubowej Domu Kultury zlokalizowana będzie większość dyniowych atrakcji: stoiska z zadaniami i zabawami dyniowymi przygotowanymi przez nauczycieli naszej szkoły oraz sponsorów i partnerów dzisiejszej imprezy.

Na szachowym patio znajdziecie Dyniowe Kręgle.

Do sali nr 2 harcerze zapraszają na szkolenie z pierwszej pomocy.

W sali nr 3 znajdziecie zadania przygotowane przez naszych szkolnych informatyków. Tuż obok zapraszamy na wymiankę ubrań oraz na niełatwe dyniowe wyzwanie: toczenie dyni w rynnach.

Nieco dalej bo w naszej szkolnej sali tanecznej czekać będą na Was przygotowane przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego wyzwania sprawnościowe i sportowe quizy.

Od godziny 11.00 zapraszamy wszystkich chętnych do szkolnej stołówki na aromatyczną dyniową zupę przygotowaną przez naszych wspaniałych szkolnych kucharzy oraz na spróbowanie konkursowych dyniowych słodkości i potraw wytrawnych.

O godzinie 12:30 zapraszamy wszystkich na oficjalne zakończenie Festiwalu Dyni na auli widowiskowej Domu Kultury podczas, którego ogłosimy wyniki w konkursach oraz wręczymy zwycięzcom nagrody.