Samorząd – Działania

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

21 września 2022 roku odbyły się w naszej szkole kolejne już wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy obecni tego dnia wzięli udział w wyborach reprezentując postawę prospołeczną. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, jak ważny jest wybór przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego, który reprezentuje ich i działa na ich korzyść. Zatem dziękujemy za tak liczną frekwencję! Gratulujemy również zwycięzcom, których nazwiska zamieszczamy poniżej, a także wszystkim kandydatom! J

Przewodniczącym Małego Samorządu Uczniowskiego zostaje

Julian Grzejszczyk z klasy IIIa

Zastępcą przewodniczącego Małego Samorządu Uczniowskiego zostaje

Gabriela Jakóbik z klasy IIIc

Przewodniczącym Dużego Samorządu Uczniowskiego zostaje

Antoni Zielony z klasy VIIIa

Zastępcą przewodniczącego Dużego Samorządu Uczniowskiego zostaje

Gabriela Duda z klasy VIb

quiz walentynkowy – czyli konkurs z sercem w tle

12 lutego w naszej szkole odbył się quiz walentynkowy (w formie on line). Brali w nim udział przedstawiciele klas 4-8. Konkurs składał się z dwóch rund: quizu oraz „koła fortuny”. Uczestnicy zmagali się z intrygującymi pytaniami, np.: Jak nazywał się kolega pszczółki Mai? Jak miała na imię wielka miłość Shreka, z popularnej bajki? Co to jest czarna polewka? Za co został wtrącony do więzienia św. Walenty? Zabawę przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego.

Laureatką konkursu została Gabrysia Duda z klasy 4b. Gratulujemy!

Amelia Dubaj (klasa 6b)

Walentynki

Dnia 15 lutego 2021 roku w naszej szkole odbył się konkurs z okazji walentynek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Nasi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat święta zakochanych biorąc udział w krótkim quizie.

Uczniowie klas I-III musieli odpowiedzieć na 10 pytań, które rozwieszone były na terenie naszej szkoły a następnie uzupełnić kartę odpowiedzi, którą zostawili w specjalnej skrzyni. Zwycięzca konkursu mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ w ramach nagrody był zwolniony ze sprawdzania pracy domowej kolejnego dnia.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy miłego wypoczynku.

Samorząd Uczniowski

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Dnia 14 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Ten dzień nazywany jest Dniem Nauczyciela. Apel rozpoczął się od przemowy Pani Dyrektor Hanny Domańskiej. Później wręczono wyróżnienia dla nauczycieli od Wójta naszej gminy oraz od szkoły. Następnie na scenę wyszli uczniowie     i urządzili Galę Oskarów. Przyznawane były statuetki w różnych zabawnych kategoriach jak „mikrofon roku”, „wyciskacz potu” , „złota katarynka” i „gorący uśmiech”. W trakcie gali można było podziwiać występy uczniów naszej szkoły – Kacpra Sucheckiego, Gabrysi Dudy oraz Darii Drzewińskiej. Myślę, że przedstawienie bardzo się podobało. Słychać było oklaski i śmiechy na sali. Na koniec apelu Pani Dyrektor podziękowała wszystkim nauczycielom za pracę przez cały rok.

W kolejnym dniu uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali konkurs pod tytułem „Zgadnij kto to”. Zadaniem każdego ucznia było rozpoznanie nauczyciela po zdjęciu ze szkolnych lat. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ nikomu nie udało się uzyskać 100% poprawnych odpowiedzi.

Uczniowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali również laurki z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły, które zostały wręczona 15 października. Nasza szkoła świętowała aż dwa dni.

Przygotowała, Pola Rene z klasy II a