Podczas zajęć świetlicowych, dzieci młodsze miały wyjątkową okazję zgłębić życie i osiągnięcia niezwykłych kobiet, które wywarły wpływ na historię i współczesność. Wśród nich była Maria Skłodowska-Curie, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, Wanda Rutkiewicz, wybitna himalaistka czy Coco Chanel francuską projektantkę mody. Uczniowie poznali ich biografie, dokonania oraz wyzwania, z jakimi się mierzyły. Zajęcia te były okazją do rozmowy o różnorodności i znaczeniu kobiet w różnych dziedzinach życia. Dzięki temu uczniowie mogli zrozumieć, że każda kobieta, niezależnie od tego, czy jest powszechnie znana, czy mniej rozpoznawalna, może mieć ogromny wpływ na świat i inspirować kolejne pokolenia do działania i dążenia do realizacji własnych pasji i marzeń.

Aleksandra Harabin