29 marca 2022r  w w kasie 2d w ramach realizacji projektu „ Poznajemy zawody naszych rodziców” odbyło, się spotkanie z Panem Adrianem Pająkiem pilotem Polskich Lini Lotniczych PLL- LOT. Pan Adrian jest tata jednej z uczennic tej klasy.
Zaproszony gość pojawił się u nas w pięknym galowym mundurze z ciekawymi slajdami i filmem ukazującym prace pilota oraz obsługi lotniska. Bardzo ciekawie opowiadał o swoich podróżach, odpowiadał na liczne pytania dzieci oraz demonstrował starsze i nowe mapy i sprzęt lotniczy. Opowiadał ciekawostki, a przede wszystkim przedstawił etapy, jakie należy zrealizować, żeby zostać pilotem. Podkreślał również olbrzymią odpowiedzialność ciążącą na pilocie za bezpieczeństwo pasażerów, załogi i samolotu. Prezentował zdjęcia różnych typów samolotów, a na koniec fotografował się z uczestnikami zajęć. .
Dzięki bardzo ciekawemu spotkaniu dzieci zdobyły wiele wiadomości na temat pracy pilota. Niektóre dzieci od razu deklarowały,że w przyszłości zostaną pilotami  ale byli też i tacy  na których ilość nauki w dążeniu do celu  zadziałała zniechęcająco. Dziękujemy Panu Adrianowi za przybycie i wspaniałą prelekcję.

Urszula Kałasz