17 września, silna reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w I edycji Czwartków Lekkoatletycznych w Łomiankach. Czwartki Lekkoatletyczne to cykl zawodów sportowych o 25-letniej tradycji, których pomysłodawcą i organizatorem jest rekordzista Polski w biegu na 100 m Marian Woronin. Celem imprezy jest wyłonienie najlepszych młodych sportowców z całej Polski, którzy następnie mają szansę bezpośredniej rywalizacji w finale ogólnopolskim.

Edycję zawodów rozgrywaną w Łomiankach, uroczyście zainaugurował sam wspomniany Marian Woronin. Wśród gości był także Sławomir Szewiński – mąż wybitnej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej.

W całych zawodach wzięło udział około 100 dziewcząt i chłopców w wieku 9-12 lat. Młodzi zawodnicy naszej szkoły wykazali się dużym zaangażowaniem i wolą walki, co zaowocowało bardzo dobrymi rezultatami. Wielokrotnie “stawaliśmy” na podium, odbieraliśmy medale i dyplomy, wzajemnie się motywując i dopingując.

Nie spoczywamy na laurach: 24.09 zdobywamy kolejne doświadczenia startowe i ponownie stajemy do rywalizacji, by w maju przyszłego roku z jeszcze większą odwagą i energią próbować swoich sił w wybranych konkurencjach królowej sportu.

Skład szkolnej reprezentacji:

Olga – 2c

Olgierd – 3a

Kasia – 3b

Oliwier – 4cs

Iga – 4cs

Ksawery – 4cs

Karol – 4cs

Wojtek – 4cs

Grzegorz – 4cs

Ksawery – 5b

Sara – 5b

Michał – 5b

Jasmin – 6ds

Zuzia – 6ds

Zuzia K. – 6ds

Lena – 6ds

Anika – 6ds

Ola – 6ds

Kystian – 6ds

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich!!!

mwi