Dnia 21 maja 2024r w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „ Uczeń, książka lub szkoła w poezji dziecięcej”.  Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie i promowanie uzdolnień recytatorskich uczniów, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W konkursie uczestniczyło 13 uczennic z klas zerowych, pierwszych i trzecich. Uczestniczki konkursu przygotowały i pięknie zaprezentowały różnorodne wiersze. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Komisja w składzie panie: Agnieszka Dawidowska, Anna Modzelewska, Urszula Kałasz z zaciekawieniem wysłuchały wszystkich prezentacji i po trudnych, długich obradach wyłoniły finalistów przyznając:

I miejsce  – Laura Wąsek kl. 3a

II miejsce – Maja Pochodyła kl. 0a

III miejsce – Iga Cieślak kl. 3c

Przyznano także wyróżnienia:

Nela Kesling kl. 0a

Wiktoria Gustof kl. 3a

Sofiia Ivanova kl.1d


Uczestnikom konkursu dziękuję i gratuluję wspaniałych umiejętności recytatorskich.

Urszula Kałasz