W dniu 11 maja 2023r.  odbył się 12 już Szkolny Konkurs Recytatorski W konkursie uczestniczyło 25 uczniów z klas 0- III.

Celem konkursu było:

– rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa,

– odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich,

–  popularyzacja literatury pięknej,

– rozbudzanie miłości i szacunku do własnego kraju, uczenie patriotyzmu.

-utrwalanie poczucia dumy narodowej.

-uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

W czasie konkursu młodzi recytatorzy zaprezentowali wiersze o Polsce autorstwa różnych poetów.   Wszystkie recytowane wiersze  sławią  imię naszej Ojczyzny, wyrażają miłość i tożsamość narodową.

Młodzi recytatorzy  zachwycili zgromadzoną publiczność oraz jurorów umiejętnością  przekazywania myśli, emocji w sposób przejrzysty, sugestywny, melodyjny, estetyczny i zrozumiały dla słuchaczy. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Komisja w składzie pani Urszula Główczak – dyrektor szkoły, pani Anna Modzelewska – nauczyciel  bibliotekarz,  pani Anna Krakowiak  nauczyciel języka polskiego  wnikliwie wysłuchała młodych Recytatorów i wyłoniła zwycięzców.

• I miejsce- Zuzanna Ignaczak kl. 0a
  • Laura Wąsek kl. 2a
    II miejsce- Helena Paciorkowska kl. 2b
  •  Iga Cieślak kl. 2c
    III miejsce- Gabriela Jakóbik kl. 3c.
    Komisja przyznała też wyróżnienia:
  • Michalina Cuprzyńska kl. 2a,
  • Adelina Kuchina kl. 1c,
  • Paulina Król kl. 0a
  •  Łucja Jaskólska 1c. .

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Laureatom gratulujemy a wszystkim dziękujemy za piękną prezentację wierszy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.

Urszula Kałasz, Anna Ilińska