Dzień czwarty Dni Popularyzacji Nauki dostarczył nam wielu pozytywnych emocji i doświadczeń. Rozpoczęliśmy go Gminnym Turniejem Wiedzy. Po etapach szkolnych, które miały miejsce w szkołach na terenie Gminy Stare Babice w poprzednim tygodniu, wyłonione zostały najlepsze drużyny. W dniu dzisiejszym zwycięzcy tych zmagań wzięli udział w finale, który odbył się na terenie naszej szkoły. Każda drużyna wykazała się ogromną wiedzą w wielu dziedzinach. Mimo, że był to konkurs to należy nadmienić, że uczestnicy pokazali się z najlepszej strony. Wzajemny szacunek i wsparcie były widoczne podczas rywalizacji. W zmaganiach wzięły udział cztery szkoły, które rywalizowały o Puchar Przechodni Gminnego Turnieju Wiedzy oraz o nagrodę dla klasy w postaci wspólnego wyjścia na kręgle. Emocje towarzyszyły wszystkim do samego końca dlatego, że zwycięzcy zostali wyłonieni dopiero po dogrywce. W pierwszej edycji Gminnego Turnieju Wiedzy właścicielami przez najbliższy rok zostali uczniowie naszej szkoły! Brawo! Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Przez cały tydzień organizowane są różne atrakcje, które umilają nam Tydzień Popularyzacji Nauki. Nasi najmłodsi uczniowie rywalizowali w konkursie „Taras Kopernika”. Wykonane przez poszczególne klasy 0-3 makiety przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudnym zadaniem, ponieważ utwierdziliśmy się w fakcie, że wyobraźnia dzieci nie ma skali. Wszystkie prace są przepiękne! Kopernik byłby bardzo dumny!

Wszyscy uczniowie Gminy Stare Babice mogli wziąć udział jeszcze w dwóch konkursach:

-Konkurs Fizyczny „Pokaż Fizykę”- uczestnicy zaskoczyli organizatorów swoją pomysłowością-werdykt nie należał do łatwych.

-Konkurs fotograficzny „Zjawiska Fizyczne” – tu wyłonienie zwycięzców było równie trudne, ponieważ uczestnicy doskonale potrafią obserwować otaczający nas świat oraz uchwycić to na fotografii.

Prace będzie można podziwiać w trakcie Wieczoru Naukowego.

Po zakończeniu Turnieju zostały wręczone nagrody za wszystkie konkursy, które organizowała nasza szkoła z okazji Tygodnia Popularyzacji Nauki. Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zielonkach – Parceli wręczyli nagrody za

-Gminny Turniej Wiedzy

-Taras Kopernika – 1.miejsce zajęła klasa 2b

                                2.miejsce zajęła klasa 0b

                                 3.miejsce zajęła klasa 3c

-Konkurs Fizyczny „Pokaż Fizykę” – 1.miejsce zajął Jakub Kołomański

                                                              2.miejsce zajął Stanisław Radliński

                                                              3.miejsce zajął Jakub Bąk

-Konkurs fotograficzny „Zjawiska Fizyczne” – 1. miejsce zajął Jakub Bąk

                                                                              2. miejsce zajęła Aleksandra Piasecka

                                                                              3. miejsce zajął Jakub Kołomański

                        wyróżnienia otrzymali: Filip Melon, Izabela Stój oraz Hubert Maślanka.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie tak wielu atrakcyjnych nagród 😊

Dziękujemy również za włączenie się we wspólną zabawę:

Szkoła Podstawowa Fundacji Adys

Big Ben Polsko-Brytyjska Szkoła Podstawowa im. Gen. Władysława Andersa

Szkoła Podstawowa im. Prof. Jadwigi Kobendzy w Koczargach Starch.

Było nam bardzo miło Was gościć!

Monika Gil