W listopadzie, klasy 1C, 2A i 2C, wzięły udział w warsztatach kreatywnych ze zmysłu węchu, prowadzonych przez panią Małgorzatę Dettlaff z Pracowni Midori. Zmysł węchu połączony jest z naszymi emocjami – zapach potrafi wywołać radość, jak i smutek, przywołać wspomnienia. W czasie zajęć, dzieci miały możliwość zabawy nosem – próbowały rozpoznać zapach nie widząc jego źródła, co okazało się być ciekawym doświadczeniem i zarazem niemałym wyzwaniem. Dzieci mogły też pobawić się w małych chemików i wykorzystując: zlewkę, kolbę, pipetę, kroplomierz, tworzyły mgiełki i zawieszki zapachowe. Warto podkreślić, że zabawa ta, jednocześnie była ćwiczeniem dla małych rączek oraz doskonałym treningiem koncentracji uwagi. Wszyscy wspaniale poradzili sobie z zadaniami, dobrze się przy tym bawili, a świąteczny, cytrusowy zapach, wypełniał nie tylko salę, ale i korytarz szkolny.

Barbara Krzeszewska, Patrycja Milej, Martyna Kaźmierczak