Choć wiosna przywitała nas dosyć chłodno, a za oknem było deszczowo i ponuro, to w świetlicy szkolnej zawsze jest kolorowo.

W świetlicy klas 1 c i 1d pojawiły się wiosenno–wielkanocne prace plastyczne. Wspólnie wykonywaliśmy portret Pani Wiosny, kolaże wiosenne, kwiaty różnymi metodami. Z masy porcelanowej uczniowie wykonywali różne ozdoby wielkanocne, wycinali zajączki oraz tworzyli pisanki przy użyciu grochu, fasoli, pszenicy i płatków jaglanych. Dla dzieci to przede wszystkim superzabawa, a przy okazji ćwiczenie motoryki małej.

Omawialiśmy także zmiany zachodzące w przyrodzie, rozwiązywaliśmy zagadki, rebusy i łamigłówki. W trakcie zajęć czytelniczych uczniowie zapoznali się z utworami wiosennymi.

Magdalena Kowalczyk