25 kwietnia do naszej szkoły przyjechał Teatr Pomarańczowy Cylinder wraz z Profesorkiem Wodorkiem, który z uczniami klas 0-3 wyruszył w pełną przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata.

Podróż po kosmosie pozwoliła pokazać, w jaki sposób wygląda życie na planetach, na których nie przestrzega się istotnych reguł dbania o środowisko, utrzymania porządku wokół siebie oraz zdrowego odżywiania się. Dzieci same mogły ocenić, które postępowanie jest lepsze. Młodzi widzowie pomogli także w spektaklu, tworząc ekipę ratunkową i segregując śmieci. Aktorzy cały czas prowadzili dialog z publicznością, która pomagała rozwiązywać napotkane problemy. Podczas podróży spotkaliśmy mieszkańców Planety Śmieciuchów, Robota Śrubota oraz Księcia Ruperta z Planety Kumkurumkum.