23 maja uczniowie klasy 1d uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Babicach. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pracą strażaka. W siedzibie Straży Pożarnej uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia oraz zobaczyli 5 wozów strażackich. W czasie spotkania mogli zapoznać się ze sprzętem, którego strażacy używają w różnych, trudnych warunkach oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Strażacy zademonstrowali sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Każdy z uczniów mógł przymierzyć hełm strażacki. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali wozy w środku. Na zakończenie, pod czujnym okiem strażaków, dzieci mogły wypróbować sprzęt gaśniczy. 

Magdalena Kowalczyk