W prezencie od Świętego Mikołaja, uczniowie z klasy 1d i 1c otrzymali zaproszenie do niezwykłej krainy – Smart Kids Planet, znajdującej się w historycznej przestrzeni Fabryki Norblina. Wycieczka odbyła się 22 grudnia. Uczniowie odkrywali świat wszystkimi zmysłami poprzez idę mądrej zabawy w 9 strefach kształtując kompetencje przyszłości oraz umiejętność współpracy. Zapoznali się z najnowszymi technologiami, oraz wzięli udział w warsztatach tworzenia mikołajowej skarpety. Dzieci były zachwycone świątecznym wystrojem sali. Z zaciekawieniem odtwarzali drogę prezentu z sortowni aż do paczkomatu. Samodzielnie robili zakupy w najpopularniejszym polskim sklepie. Sortowali śmieci (oczywiście sztuczne). Budowali domy i wieżowce. Przeprowadzali doświadczenia ze światłem i jego odbiciem. Brali udział w zabawach sportowych i wiele, wiele innych. Na koniec odwiedzili kącik Świętego Mikołaja i mogli tak po prostu poleniuchować w pokoju pełnym poduszek.

Magdalena Kowalczyk