21 kwietnia klasy IV c i IV d odbyły wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1. Jest to miejsce, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni. Na miejscu dzieci mogły skorzystać z kilkuczęściowej ekspozycji poruszającej coraz to inne obszary nauki. Nie ma bowiem lepszego sposobu na naukę niż poznawanie jej przez eksperymentowanie. Następnie udaliśmy się do ” Orientarium ZOO Łódź”, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku i nabraniu siła udaliśmy się na zwiedzanie. Podziwialiśmy wiele gatunków zwierząt m.in. największego słonia indyjskiego w Europie, zagrożone orangutany sumatrzańskie oraz przeszliśmy się podwodnym tunelem, z którego można było podziwiać przepływające nad naszymi głowami rekiny i płaszczki.

Wycieczka do Łodzi zdecydowanie się udała. Poznaliśmy bliżej Łódź, a zdjęcia będą nam długo służyć jako wspaniałe pamiątki. Zobaczcie sami 🙂

Anna Kiełbasa