W dniu 23 marca uczniowie klas 2c i 2d wyjechali na wycieczkę do Zuzeli i Ciechanowca. Była to wyjątkowa okazja by zobaczyć miejsce, gdzie 3 sierpnia 1901 r. narodził się kardynał Stefan Wyszyński. Zwiedziliśmy Muzeum Lat Dziecięcych Prymasa Tysiąclecia w Zuzeli oraz kościół, w którym został ochrzczony. Była to okazja, aby wspomnieć o chrzcie Polski oraz  o Jasnogórskich Ślubach Narodu złożonych 26 sierpnia 1956 r. W beznadziejnej sytuacji, w jakiej znajdowała się wówczas Polska, kardynał Stefan Wyszyński postanowił ratować Naród Polski, powierzając go opiece Matki Bożej Królowej Polski.

Po wypiciu herbaty w muzealnym ogrodzie ruszyliśmy w dalszą drogę do Ciechanowca.

Tam celem naszej wycieczki było zwiedzenie Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka wraz ze skansenem, na terenie którego znajduje się ponad 40 zabytkowych obiektów budownictwa wiejskiego. Naszą uwagę szczególnie wzbudziły zbiory Muzeum Pisanki (jedyne w Polsce) z ogromną kolekcją okazów z całego świata oraz Muzeum Chleba w zabytkowym młynie wodnym. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy zwierzęta, a także wiejską chatę, przy której nagrany został teledysk do utworu ”My Słowianie”.

Karolina Zdyb