18 października 2024 trzecioklasiści mieli okazję odwiedzić malowniczą Wioskę Pod Kogutem, gdzie czekały na nich niesamowite atrakcje związane z tematyką farmy i lasu.

Dzieci rozpoczęły przygodę od zwiedzania minizoo, gdzie mogły z bliska podziwiać różnorodne zwierzęta i poznać ich zwyczaje. Kolejnym puntem wycieczki były zajęcia edukacyjne poświęcone ptakom, podczas których uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć ich pióra oraz jaja. Wykonywali zadania rolników, próbując swoich sił w dojeniu fantomu krowy i kozy. Uczniowie zobaczyli, jak powstaje biały ser, a także własnoręcznie robili masło starodawną metodą w maselnicy! Kreatywną częścią wycieczki były zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy tworzyli drewniane magnesy według własnej inwencji twórczej. Nie zabrakło także aktywności i zabawy integracyjnej na świeżym powietrzu. Dzieci wzięły udział w sensorycznej wizycie w lesie, odkrywając zapachy i dźwięki natury. Miały także możliwość zobaczenia nory lisów.

Była to wspaniała wycieczka pełna nowych doświadczeń, zabawy i nauki w otoczeniu przyrody!

Martyna Kaźmierczak

Patrycja Milej