W dniu 19.10 uczniowie klas 1a i 1b brały udział w wycieczce do Wymysłów Pod Lasem, gdzie odkryły bogactwo jesiennego ogrodu. Uczniowie pomogli gospodyniom w kiszeniu kapusty. Okazało się, że jest to trudna praca, ale zarazem pełna emocji zabawa. Oprócz kiszenia dzieci poznały inne naturalne sposoby konserwowania żywności. Miały też okazję do upieczenia ciasta ze śliwkami. I to według przepisu prosto z piosenki. Po pracy związanej z przetworami, dzieci przygotowywały „warzywne ogródki” do zakonserwowania w domu. W czasie posiłków dzieci  degustowały kiszoną kapustę, kiszone ogórki oraz ciasto. Oczywiście nie zabrakło czasu na odpoczynek i zabawę na łonie natury pośród zwierząt hodowanych w gospodarstwie.

Karolina Zdyb