Jak znaleźć sposób na udaną i efektowna lekcję on-line? Wzbogacić pracę o elementy twórcze i kreatywne oraz zadbać o interakcję podczas lekcji.  Aby urozmaicić zajęcia plastyczne oraz rozwijać wyobraźnię i pomysłowość dzieci wyruszyliśmy z trzecioklasistami w daleką podróż. Pani Kapitan Anna ,,Perła” zabrała swych marynarzy na morską wyprawę.  Z postarzanego roztworem kawy papieru sporządzono tajemnicze mapy skarbów, na których umieszczono charakterystyczne punkty oraz trasę do ukrytego skarbu. Każdy marynarz miał za zadanie wybrać sobie przydomek (trzeci, po imieniu i nazwisku określnik danej osoby, używany w jej środowisku, zapisany w cudzysłowie między imieniem a nazwiskiem, np. Robert „Rekinek” Kowalski) i sportretować swoją osobę. Na dwugodzinnych zajęciach towarzyszyły nam morskie piosenki i opowieści m.in. o odkrytym prawdziwym skarbie piratów. 

Kapitan Anna ,,Perła” Krysztoforska 

                                                                                                                Ahoj!