W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024 (pkt. 1, 2, 4, 8, 10). Autorem projektu jest Paulina Berkowska – nauczycielka z Przedszkola Niepublicznego Piastuś w Inowrocławiu oraz Mariusz Berkowski – nauczyciel ze Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach.

Celem projektu było wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele); wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej; formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób; ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Projekt składał się z czterech modułów:

I. W krainie muz

II. Tu jest moje miejsce

III. Kocham, lubię, szanuję

IV. Kultury świata

Do każdego modułu były dopasowane zadania, z którymi mierzyli się nasi pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami w składzie: Sylwia Bugnacka – 1a, Karolina Zdyb – 1b, Barbara Krzeszewska – 1c, Magdalena Kowalczyk – 1d oraz nauczyciel współorganizujący Anna Pierzchała. Koordynatorem projektu była p. Magdalena Kowalczyk

Fotorelacje i opisy działań przedstawialiśmy na stronie internetowej szkoły oraz w mediach społecznościowych. Z końcem roku szkolnego uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w projekcie. Do kolejnej edycji projektu postaramy się zaangażować klasy 1-3.

Magdalena Kowalczyk