Od poniedziałku 10.10.2022 w naszej szkole ruszył program „Zdrowe drugie śniadanko”. Jest to program przewidziany na cały rok szkolny. Zaczynamy od bieżącego tygodnia, a po nim w każdy wtorek . Osoby chcące wziąć udział w wyzwaniu zgłaszają się do pani Joanny Barskiej (świetlica na I piętrze) w celu odebrania tzw. Paszportów „Zdrowego drugiego śniadanka” – w nich będzie odnotowywany fakt posiadania odpowiednio skomponowanego posiłku.
Wpisu będą dokonywały panie: Joanna Barska i Aneta Wachulak pracujące
w świetlicy szkolnej.

W tygodniu 10.10. 22 – 15.10.22 w szkole na ścianie przy sali 1.43 będzie gazetka na temat tego co to znaczy zdrowe śniadanie. Jest to tydzień przygotowawczy. Następnie w każdy wtorek do końca semestru uczniowie będą mogli zbierać punkty w Paszportach zdrowego drugiego śniadania oraz punkty z zachowania za udział w akcji . Uczniowie, którzy nazbierają najwięcej punktów w paszportach na koniec semestru zostaną nagrodzeni .

Zdrowe śniadanko powinno zawierać:
– warzywa i owoce,
– produkty pełnoziarniste (np. chleb żytni, bułki grahamki, naturalne płatki zbożowe: płatki owsiane, jęczmienne, żytnie, orkiszowe; otręby oraz zarodki, np. pszenne, owsiane; kasze),
– źródła białka i tłuszczu: mięso, ryby, jajka, nabiał, nasiona i orzechy, oliwa.

Zdrowe śniadanko nie zawiera: białego pieczywa, kolorowych napojów i soków, słodyczy, słodzonych serków i jogurtów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji Rodziców i Uczniów naszej szkoły.

Na zdrowie!

Bożena Kośka
Monika Robert
Joanna Barska